Informacje

Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza, aby omijał je smutek

Wiosna w Indiańskiej wiosce

WIOSNA W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

W tym roku nasze przedszkole inaczej niż zwykle pożegnało zimę a przywitało wiosnę. Nie było kolorowego pochodu ulicami osiedla ani nawet topienia Marzanny.

Hol przedszkola zamienił się w wioskę indiańską, było tradycyjne indiańskie tipi, totem i ognisko. Nauczycielki wcieliły się w rolę Indian i wspólnie próbowały rozwiązać problem spóźnionej wiosny, która w tym roku nieco zaspała. Na scenie pojawili się: Wódz plemienia Niezapominajka - Taka (pani Sylwia), Indianki (Pani Ania i Pani Kamila), Szamanka – Wrzeszczący Orzeł (Pani Ewa), Indianka z odległego plemienia (Pani Asia), Wiosna (Pani Ola). Dzięki przebraniom i charakteryzacji trudno było rozpoznać kto się ukrywa pod daną postacią, dla dzieci była to ogromna niespodzianka.

Przygotowania do powitania wiosny trwały długo, przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielkami przygotowały kolorowe pióropusze dzięki czemu czuć było jeszcze bardziej atmosferę indiańskiej wioski. Każda grupa wymyśliła nazwę plemienia i okrzyk. Były to m.in. Kolorowe Motyle, Brzęczące Pszczoły, Szybkie Strzały, Poszukiwacze Wiosny. Na scenie pojawili się też reprezentanci plemion, którzy wspólnie z Indianami próbowali znaleźć Wiosnę. Po wielu zabawach i piosenkach udało się odnaleźć tak długo wyczekiwaną Wiosnę.

,,Wiosna w Indiańskiej wiosce" to kolejne przedsięwzięcie z cyklu „Dorośli dzieciom”. Przedstawienie specjalnie stworzone dla naszego przedszkola, którego scenariusz napisała Pani Ewa a dekorację przygotowała Pani Sylwia.

Ewa Kruszczyńska
Wrzeszczący Orzeł:)

Wytworzono:2022-03-23 10:34przez:
Opublikowano:2022-03-23 12:05przez:
Podmiot udostępniający: Przedszkole Publiczne nr 61 "Niezapominajka" w Szczecinie

• Brak wpisów.